Що важливо знати про пінопласт при утепленні житла

Утеплення фасаду будівель є сьогодні однією з найбільш затребуваних будівельних послуг в Україні, так як оплата захмарних тарифів на опалення вже не по кишені переважній більшості громадян країни. Тільки дбайливе збереження тепла в оселі дає можливість значно знизити витрати на обігрів і зберегти комфортні для життя умови.

На будівельному ринку України сьогодні представлений широкий асортимент матеріалів, призначених для утеплення фасадів багатоквартирних будинків і приватних будинків. Кожен виробник і продавець стверджує, що їх утеплювач - найякісніший, високоефективний і довговічний, однак практика дуже часто не підтверджує відповідності реальних якостей товару заявленим.

Важливо розуміти, що хороші технічні характеристики матеріалу є необхідним, але далеко не достатня умова для отримання ефективного і довговічного покриття. При технологічно правильному монтажі навіть матеріал середньої якості може прослужити вірою і правдою досить довгий час і навпаки: найякісніший утеплювач швидко прийде в непридатність при порушенні технології.

Пінопласт: міфи і реальність

У цій статті ми поговоримо про найбільш затребуваний в країні термоізолятора - пінополістиролі, більш відомому серед населення як пінопласт. В силу його невисоку вартість ціна на утеплення пінопластом набагато нижче, ніж із застосуванням інших матеріалів, тому пінополістирол надійно утримує пальму першості серед найбільш затребуваних утеплювачів.

Пінопласт є спінений полімер, що містить у своїй структурі до 98% повітря. Саме цим пояснюються його чудові теплоізоляційні властивості. Однак це ж обставина робить пінополістирол недовговічним, так як при зіткненні з повітрям будь-які пластмаси швидко старіють і приходять в непридатність. Не є винятком і пінопласт, у якого площа контакту з повітрям, що містяться всередині, просто величезна. Отже, запевнення виробників про термін служби пінопласту в 50 і більше років - прямий обман споживачів. Реальний термін служби цього матеріалу становить 25 років, після чого його необхідно замінювати на новий.

Другим міфом, що нав'язуються споживачеві, є високі звукоізоляційні характеристики пінополістиролу, завдяки яким при утепленні фасадів значно знижується рівень шуму всередині будівлі. Поєднання таких якостей, як малу вагу і досить висока жорсткість, властивих пінопласту, не властиво хорошим звукоїзолятором.

Ще одна вельми сумнівне твердження стосується високого рівня екологічності пінополістиролу. Насправді при старінні він розкладається з виділенням токсичного для організму людини речовини - стиролу. Його кількість невелика, і проникнути всередину приміщення через стіну він не може. Проте, і тут виробник йде на явний обман.

Все перераховане зовсім применшує корисних властивостей пінопласту, що роблять його відмінним матеріалом для утеплення, однак володіння достовірною інформацією про реальні якості товару допоможе споживачеві зробити максимально правильний вибір в кожній конкретній ситуації.

Важливо пам'ятати, який би матеріал не був обраний, він повинен бути сертифікований, а роботи повинні проводитися тільки досвідченими фахівцями профільних фірм. В іншому випадку існує ризик отримати небезпечне і швидко приходить в непридатність покриття.

 

Быстрый заказ
Пожалуйста, укажите имя и свой номер телефона, чтобы мы могли связаться с Вами

captchacaptchacaptchacaptcha